10-08-2017
Podczas naszej podróży dookoła świata przedszkolaki trafiły na okręt nieustraszonych piratów, a potem udały się do Starożytnej Grecji. Dzieci miały okazję zapoznać się z mitologią grecką, skosztować greckich przysmaków oraz rzeźbić w masie solnej! Zabawa przy tym była niesamowita...

GALERIA


13-07-2017
Podczas wakacji nasze przedszkole wybrało się w "PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA". Co tydzień odwiedzamy nowe kraje i kontynenty. Udało się nam już być na Hawajach, w Chinach i Indiach. Naszym kolejnym celem podróży są Włochy, a potem ruszamy do Ameryki na spotkanie z Indianami. Czeka na nas mnóstwo niezapomnianych atrakcji, więc zaglądajcie do naszego zakątka!

GALERIA


27-06-2017
27 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Dzieci zwiedzały zabudowania skansenu tj. zagrody chłopskie, młyn, kościół z dzwonnicą, olejarnię, dwór i inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej. Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, podczas których zapoznały się z pszczółką Urszulką, a także opowieścią o jej życiu w otaczającej przyrodzie, wśród kwiatów i ludzi.Na zakończenie wraz z prowadzącym i pszczółką Urszulką dzieci udały się wzdłuż ścieżek skansenu na poszukiwanie kwitnących kwiatów i uli. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy w znakomitych humorach wrócili do przedszkola!

GALERIA


07-06-2017
W środę w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. ”Metamorfozy w przyrodzie”, zorganizowane przez „Wesoły Uniwersytet”. W niezwykle ciekawy i humorystyczny sposób prowadzący razem z dziećmi zgłębiali tajemnice przyrody. Przedszkolaki słuchały, śmiały się, zadawały pytania i podziwiały żywe okazy, które potem przeobrażają się w piękne owady. Z pewnością „Wesoły Uniwersytet” zawita u nas ponownie!

GALERIA


10-05-2017
10 maja przedszkolaki odwiedziły Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha". Dzięki specjalnie opracowanemu filmowi oraz prezentacji „Cztery pory roku w Japonii” dzieci mogły w atrakcyjnej i ciekawej formie zapoznać się ze sztuką, techniką, kulturą oraz codziennym życiem w Kraju Kwitnącej Wiśni. Największą atrakcją były jednak warsztaty origami-dzieci wykonały papierowego pieska i nakrycie głowy samuraja. Wycieczka bardzo się udała, przedszkolaki wróciły w dobrych humorach i na pewno jeszcze nie raz wybierzemy się z wizytą do "Mangghi'!

GALERIA


22-04-2017
22 kwietnia przedszkolaki z grupy II i III uczestniczyły w XVII Wiosennym Turnieju Tańca dla Dzieci "Na rycerskim zamku", zorganizowanym przez Szkołę Tańca AS oraz Małopolską Akademią Tańca i Rekreacji. Przed dużą publicznością dzieci zaprezentowały układy taneczne w parach oraz indywidualne. Nasi podopieczni zatańczyli takie tańce jak: rock’ n’roll, cha-cha, tango, samba brazylijska, walc angielski czy pasodoble. Uwieńczeniem turnieju było wręczenie wszystkim uczestnikom nagród- medali oraz drobnych upominków. Turniej okazał się niepowtarzalnym widowiskiem, który na długo pozostanie w naszej pamięci!

GALERIA


4,5,6.04.2017
4,5 i 6 kwietnia do przedszkola zaprosiliśmy naszych rodziców. Zaprezentowaliśmy im wiosenne przedstawienia, a potem zaprosiliśmy na wspólne warsztaty plastyczne.Święta Wielkanocne tuż, tuż więc postanowiliśmy wykonać ozdoby świąteczne z kolorowego filcu: zające, baranki, kurczaki i jajka. Wena twórcza nie opuszczała ani dzieci ani rodziców, a całe spotkanie przebiegało w wesołej i serdecznej atmosferze!

GALERIA


29-03-2017
29 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji muzealnej "Rycerz i jego zbroja"; zwiedzając sale rycerskie każdy miał okazję przymierzyć niektóre z elementów zbroi rycerskiej, podnieść szablę i miecz- choć nie było to proste zadanie. Odwiedziliśmy również podziemia,w których zaprezentowana była inscenizacja z bitwy. Przedszkolaki mogły także usłyszeć odgłosy z bitwy! Na koniec wycieczki udaliśmy się na spacer po krakowskich Błoniach! Wracając w świetnych humorach, dzieci od razu pytały...kiedy będzie kolejna wycieczka?

GALERIA


08-03-2017
8 marca „odwiedził nas krakowski „Teatr Iluzji". Przedszkolaki obejrzały niezwykły spektakl pt. „Magiczny Alladyn”. Oczarowane dzieci, z zapartym tchem próbowały swoich magicznych sił- czarowały i zaklinały. Niektórzy z nas mogli razem z iluzjonistą prezentować magiczne sztuczki. Ten niecodzienny, pobudzający wyobraźnię pokaz na długo pozostanie przedszkolakom w pamięci!

GALERIA


28-02-2017
Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W „Zakątku Maluszka” bal przebierańców odbył się 28 lutego . Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, Myszki Mini, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sal od razu wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Muzyka od razu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch i wielu innych utworów. Prawdziwym hitem okazał się pociąg z grupy„Biedronek”, który przejechał po całym przedszkolu i zgromadził dzieci z wszystkich grup na wspólnej zabawie. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem pytały kiedy będzie kolejny bal?!

GALERIA


14-02-2017
14 luty był dla przedszkolaków z grupy najstarszej prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni, miłości i serdeczności. Przedszkolaki zrobiły dla siebie nawzajem piękne kartki walentynkowe, malowały czekoladą serca i częstowały się czekoladkami w kształcie serc.Walentynki w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych!

GALERIA


24,25,26,01.2017
24,25 i 26 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dla naszych wspaniałych Gości przygotowaliśmy w tym roku jasełka.Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, ale nie zabrakło też tradycyjnych wierszy z życzeniami. Na koniec naszym Babciom i Dziadkom wręczyliśmy upominki, a później zaprosiliśmy Ich na słodki poczęstunek. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami!

GALERIA


04-01-2017
Hurrra... w końcu trochę więcej śniegu! Przedszkolaki od razu wybrały się na sanki. Zabawa była niesamowita-szaleństwom nie było końca!

GALERIA


06-12-2016
6 grudnia odwiedził nas długo oczekiwany gość – święty Mikołaj. Przyniósł nam piękne prezenty, a my w ramach podziękowania przygotowaliśmy dla niego występ artystyczny. Recytowaliśmy wiersze o Mikołaju i śpiewaliśmy piosenki.Święty Mikołaj był bardzo zadowolony i obiecał, że wróci do nas za rok!

GALERIA


28-11-2016
28 listopada zawitał do nas teatrzyk ,,Skrzat" z przedstawieniem pt. ,,Przygody Okruszka". Aktorzy zabrali nas w piękną podróż do krainy bajek, gdzie dobro zawsze zwycięża ze złem. Wszystkie dzieci wspaniale się bawiły i czekają na kolejne odwiedziny.

GALERIA


08-09.11.2016
W tych dniach w naszym przedszkolu dzieci z grupy II i III wcieliły się w aktorów i zaprezentowały swoim rodzicom jesienne przedstawienia. Przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły, a rodzice z dumą oglądali swoje pociechy, które wykazały się niezwykłym talentem i odwagą!

GALERIA


02-11-2016
Przedszkolaki sadzą truskawki i poziomki w nowym ogródku!!!

GALERIA


28-10-210
W piątek w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy "Dzień Dyni".Przedszkolaki ubrane na pomarańczowo poznawały i degustowały smakołyki z dyni: dżemy oraz suszone nasiona dyni. Potem zabraliśmy się do wykonania pięknych lampionów- drążyliśmy miąższ i pestki oraz wycinaliśmy przeróżne kształty. Starszaki wykonały również maski dyniowe. Ten dzień sprawił nam wiele radości i zabawy!

GALERIA


05-10-2016
W środę 5 października w naszym przedszkolu było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci przyniosły swoje ulubione owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, kiwi, pomarańcze, winogrona, a nawet mango, maliny i figi! Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców! Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki i każdy ochoczo zabrał się do zrobienia sałatki, soku lub musu. Starsze dzieci samodzielnie kroiły owoce przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatki i soki udały się wyśmienicie !

GALERIA


29-09-2016
29 września przedszkolaki ponownie odwiedziły Ranczo Atemidy. Każdy miał okazję pojeździć konno na Gniadym czy Natalii lub przejechać się bryczką. Poznaliśmy też zwyczaje wszystkich mieszkańców rancza: koni i klaczy,kucyka, osiołka Loli, krów, owiec, kozy, pawi, kaczek, królików i gęsi. Odwiedziliśmy pastwisko, a na koniec posililiśmy się kiełbaskami pieczonymi na ognisku. To była niesamowita wyprawa, która na długo pozostanie nam w pamięci!

GALERIA


29-09-2016
29 września przedszkolaki ponownie odwiedziły Ranczo Atemidy. Każdy miał okazję pojeździć konno na Gniadym czy Natalii lub przejechać się bryczką. Poznaliśmy też zwyczaje wszystkich mieszkańców rancza: koni i klaczy,kucyka, osiołka Loli, krów, owiec, kozy, pawi, kaczek, królików i gęsi. Odwiedziliśmy pastwisko, a na koniec posililiśmy się kiełbaskami pieczonymi na ognisku. To była niesamowita wyprawa, która na długo pozostanie nam w pamięci!

GALERIA


21-09-2016
21 września gościliśmy w naszym przedszkolu teatr lalek "Bajka", który zaprezentował nam przedstawienie pt."Kocmołuszek". Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały przygody króla Brudasa i jego rodziny.Na szczęście wszystko dobrze się skończyło i w królestwie brudolandii zapanowała czystość i porządek!!

GALERIA


14-09-2016
Przedszkolaki z zafascynowaniem obserwują gąsienicę w ogrodzie przedszkolnym!!!

GALERIA


06-09-2016
Mija pierwszy tydzień września.Dla wielu dzieci jest to czas poznawania nowych kolegów i koleżanek, wspólnych zajęć i zabaw. Nikt chyba nie ma czasu się nudzić, bo w naszym przedszkolu stale dzieje się coś interesującego. Serdecznie witamy wszystkie dzieci, a w szczególności te najmłodsze oraz debiutantów ze starszych grup!

GALERIA


01-06-2016
W tym roku Dzień Dziecka w naszym przedszkolu odbył się pod hasłem "Ja i Ty, Ty i Ja- każdy nas talent ma". W ogrodzie przedszkolnym każdy przedszkolak mógł się zaprezentować: zaśpiewać, zatańczyć, wyrecytować wiersz. Zabawom i niespodziankom w tym dniu nie było końca...

GALERIA


23-05-2016
23 maja po raz kolejny w naszym przedszkolu gościliśmy teatrzyk "Skrzat" z Krakowa. Tym razem przedszkolaki obejrzały przedstawienie zatytułowane "O Plastusiu, który zbłądził w borze".

GALERIA


22-04-2016
22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani na zielono. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, jak ważna jest dla nas nasza "zielona planeta". Każdy z nas włączył się też do akcji zbiórki plastikowych zakrętek i zużytych baterii, które przekażemy na rzecz chorej dziewczynki ze Słomnik.

GALERIA


21-03-2016
Zgodnie z tradycją przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Od rana grupa „Pszczółek” i „Biedronek” wzięły się do pracy, by wykonać „Marzannę” oraz piękny wiosenny „gaik”."To zadanie wywołało w grupach niezwykłe ożywienie i radość, a wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem. Potem z dumą ruszyliśmy na wiosenną paradę nad pobliski strumyk. Nie zabrakło też śpiewów i okrzyków, a wszystko po to, by Wiosna na dobre u nas zawitała!

GALERIA


29-02-2016
29 lutego nasze przedszkole odwiedził pan leśniczy z Nadleśnictwa Krzeszowice. Zaproszony gość opowiedział Nam o swoim podstawowym obowiązku jakim jest troska o las. Dzieci dowiedziały się, że to człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Przedszkolaki przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie (m.in. zachowanie ciszy, porządku, unikanie kontaktu z dzikimi zwierzętami). Dowiedziały się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Pan leśnik zainteresował dzieci swoimi opowieściami wykorzystując różne eksponaty i naturalne okazy. Wszyscy gorąco podziękowaliśmy gościowi wykonanymi z papieru podarunkami za tak ciekawe spotkanie.

GALERIA


01-02-2016
W naszym przedszkolu odbyła się wielka uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Chcąc pokazać naszym Babciom i Dziadkom jak bardzo ich kochamy przygotowaliśmy dla nich występy z tańcami, wierszami i piosenkami. Dzieci z grupy średniej zamieniły się w 12 miesięcy, a starszaki wystawili zimowe przedstawienie.Piękne stroje i wyśmienicie zagrane przez przedszkolaków role umiliły ten wyjątkowy dzień Babciom i Dziadkom. Na koniec naszym szanownym Gościom złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy pamiątkowe lampiony, a później zaprosiliśmy ich na słodki poczęstunek. Było to wyjątkowe spotkanie, pełne radości, szczęścia i wzruszeń.

GALERIA


11-01-2016
Hurrra... w końcu spadł śnieg! Przedszkolaki od razu wybrały się na sanki. Zabawa była niesamowita-szaleństwom nie było końca!

GALERIA


22-12-2015
Zbliża się Boże Narodzenie, więc zgodnie z tradycją usiedliśmy wspólnie do wigilijnego stołu. Były świąteczne potrawy – barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą oraz smaczną rybkę, a po posiłku złożyliśmy sobie życzenia i zaśpiewaliśmy nasze ulubione kolędy.

GALERIA


26-11-2015
Zgodnie z tradycją ostatni dzień listopada to czas magii i czarów. W naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa, w czasie której odczytywaliśmy naszą przyszłości z lanego wosku, wróżyliśmy z kart oraz wypowiadaliśmy życzenia podczas wrzucania monety do wody. Na zakończenie spotkania andrzejkowego były pląsy i tańce przy muzyce.

GALERIA


13-11-2015
Dzięki ogromnemu zaangażowaniu taty jednego z naszych najmłodszych przedszkolaków, w piątek dzieci z naszego przedszkola mogły uczestniczyć w jesiennym koncercie muzycznym. Muzycy przygotowali dla nas muzyczną podróż do świata bajek. Potem zaprosili przedszkolaków, aby sami próbowali swoich sił na scenie.Bardzo dziękujemy i zapraszamy ponownie!

GALERIA


27-10-2015
DZIEŃ DRZEWA- po raz kolejny nasze przedszkole przyłączyło się do akcji, która wspiera działania na rzecz ochrony środowiska -przedszkolaki wraz z nauczycielkami zakupiły drzewo i posadziły je w ogrodzie przedszkolnym. Uroczyście zatańczyły w kole witając nowego mieszkańca ogrodu oraz złożyły przysięgę, że zawsze będą dbały o wszystkie drzewa.

GALERIA


06-10-2015
W tym tygodniu wybraliśmy się do teatru Groteska na spektakl pt.”Kukuryku słoneczniku”. Sympatyczne postacie Kogucika, Świnki, Kota i Psa oraz Słonecznika poszukującego własnego głosu sprawiły nam wiele radości i uśmiechu. Dowcipne dialogi, śmieszne lalki oraz łatwo wpadające w ucho piosenki zapewniły nam świetną zabawę, gdyż na widowni królował śmiech!

GALERIA


24-09-2015
24 września wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego- Rogate Ranczo w Zabierzowie. Nasza zabawa zaczęła się od zwiedzania Mini-Zoo. Tam mieliśmy okazję karmić marchewką kozy, barany, cielęta, kucyka, króliki i bażanty. Następnie ruszyliśmy do wioski indiańskiej- pomalowaliśmy twarze i zorganizowaliśmy wyścigi na trzyosobowych nartach Szoszonich. Kolejnym wyzwaniem było strzelanie z łuku oraz zwiedzanie indiańskiego TIPI, gdzie nasz wódź na pamiątkę wręczył nam amulety z piórkiem. Na koniec udaliśmy się na spacer do lasu w poszukiwaniu jesiennych skarbów. Wycieczka na "Ranczo" sprawiła nam wiele radości ; zapewne powrócimy tu niebawem…

GALERIA


10-09-2015
W naszym przedszkolu już po raz piąty rozpoczynamy nowy rok przedszkolny. Serdecznie witamy naszych nowych i najmłodszych przedszkolaków, życząc im wiele radości i uśmiechu oraz szybkiej adaptacji w przedszkolu. Wszystkim przedszkolakom życzymy wspaniałych zabaw w gronie kolegów i koleżanek oraz samych sukcesów!

GALERIA


30-06-2015
We wtorek wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Edukacji Globanej-Wioski Świata. Podróż do Afryki i i wizyta w ghańskiej wiosce to tylko niektóre z atrakcji, które czekały na nas po przybyciu na miejsce. Przedszkolaki dowiedziały się jakie są codzienne obowiązki ich rówieśników z Ghany, z czego dzieci robią zabawki i jak wyglądają lekcje w szkole pod drzewem? Wszystkie dzieci zagrały na afrykańskich instrumentach i zapoznały się z obyczajami i sztuką rękodzielniczą tego odległego kontynentu.

GALERIA


01-06-2015
"Bal ekoprzedszkolaka"- ale to była świetna zabawa z okazji Dnia Dziecka... stroje z makulatury, tańce na gazecie, słodki poczęstunek i mała niespodzianka. Radości co niemiara!

GALERIA


26-05-2015
26 maja w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty. Zaprezentowaliśmy nasze występy artystyczne składające się z wierszy, piosenek i tańca dla rodziców oraz piosenek w języku angielskim. Potem wręczyliśmy naszym kochanym Rodzicom prezenty- ramki z naszymi zdjęciami, a po części oficjalnej zaprosiliśmy Ich do wspólnej zabawy. Na Rodziców czekał słodki poczęstunek oraz dwa zadania- dokończenie wiosennego wiersza oraz wykonanie modelu orgiami. To była wspaniała zabawa zarówno dla naszych Rodziców, jak i dla nas!

GALERIA


14-05-2015
14 maja wybraliśmy się na wycieczkę do stadniny koni w Nowej Górze. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji: jazda konno, karmienie osiołka i kucyka, czesanie koni, malowanie kartonowej stadniny koni, a nawet słodki poczęstunek. Na koniec piekliśmy kiełbaski na ognisku! Wycieczka do stadniny „Artemidy” sprawiła nam wiele radości ; zapewne powrócimy tu jeszcze nie raz...

GALERIA


11-05-2015
JARZYNKI, JARZYNKI KOLOROWE WITAMINKI!- przedszkolaki sieją warzywa w ogródku.

GALERIA


22-04-2015
Z okazji Dnia Ziemi w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt.” Szanujmy Ziemię, bo mamy Ją tylka Jedną!". Prace przyniesione przez dzieci były interesujące i bardzo pomysłowe, dlatego jury w składzie: p.Asia, p.Patrycja i p.Ania wręczyły wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkie dzieci i Rodziców do uczestnictwa w naszych konkursach!

GALERIA


31-03-2015
31 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego, na warsztaty zatytułowane "czy woda jest niebieska?". Przedszkolaki oglądały reprodukcje obrazów i zastanawiały się jakich kolorów użyli malarze malując wodę. Na koniec przeprowadzali zabawy badawcze z wodą i malowali wodę.

GALERIA


23-03-2015
Zgodnie z tradycją przedszkolaki obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Od rana grupa „Motylków” i „Biedronek” wzięły się do pracy, by tym razem wykonać nie „Marzannę”, lecz piękny wiosenny „gaik”."To zadanie wywołało w grupach niezwykłe ożywienie i radość, a wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem. Potem z dumą ruszyliśmy na wiosenną paradę nad pobliski strumyk. Nie zabrakło też śpiewów i okrzyków, a wszystko po to, by Wiosna na dobre u nas zawitała!

GALERIA


11-02-2015
11 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy "W królestwie bajek". W tym dniu każdy z nas mógł przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Na balu pojawili się: Myszka Mini, bałwanek Olaf, księżniczka Elza,Kot w butach, Gucio, król Maciuś I, tygrys,wilk, królewny, wróżki, krasnale, piraci i wiele innych! Zabawę taneczną urozmaicały nam konkursy, zabawy oraz słodki poczęstunek!

GALERIA


03-02-2015
We wtorek wybraliśmy się na wycieczkę do Parku Edukacji Globanej-Wioski Świata.Podróż na daleką północ i wizyta w igloo to tylko niektóre z atrakcji, które na nas czekały.Czy mieszkańcy Arktyki to Eskimosi czy Innuici? Czy w igloo można mieszkać przez cały rok? Jakie zwierzęta zamieszkują Grenlandię? O życiu mieszkańców, ich zwyczajach oraz codzienności dawniej i dziś dzieci dowiedziały się biorąc udział w licznych ćwiczeniach i zabawach.

GALERIA


28-01-2015
Po raz kolejny nasze przedszkole odwiedził teatrzyk SKRZAT z Krakowa. Tym razem aktorzy zaprezentowali nam bajkę "O babci, krasnalu i kolorowych kulkach ". Dobrą zabawę zapewniły nam wesołe postacie babci Danuty i krasnala oraz kota psotnika, zajączka i myszki. Mamy nadzieję, że teatrzyk niebawem nas znowu odwiedzi...

GALERIA


26,27-01-2015
26 i 27 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się uroczyste spotkania z okazji Dnia Babci i Dziadka. Chcąc pokazać naszym Babciom i Dziadkom jak bardzo ich kochamy przygotowaliśmy dla nich bajkowe występy z tańcami, wierszami i piosenkami. Piękne, kolorowe stroje i wyśmienicie zagrane przez przedszkolaków role umiliły ten wyjątkowy dzień Babciom i Dziadkom. Na koniec naszym szanownym Gościom złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy drobne upominki, a później zaprosiliśmy Ich na słodki poczęstunek. Były to wyjątkowe spotkania, pełne radości i wzruszeń.

GALERIA


4-12-2014
Na tego Gościa czekaliśmy wszyscy od dawna. Mimo braku białego puchu Święty Mikołaj dotarł do naszego przedszkola już 4 grudnia. Mikołaj rozmawiał z dziećmi, wysłuchał wielu piosenek i wierszy przygotowanych specjalnie dla niego. Nie zapomniał również o prezencie dla każdego dziecka!

GALERIA


26-11-2014
26 listopada gościliśmy w naszym przedszkolu aktorów z Teatru "SKRZAT" z Krakowa, którzy przedstawili przedszkolakom bajkę pt. "Cztery mile za piec". Aktorzy w zabawny sposób przenieśli dzieci do bajkowego świata i przygód małej dziewczynki Zosi, poszukującej swojej lalki Petronelki. Dzieci aktywnie włączały się w przedstawienie, próbując swoich sił na scenie!

GALERIA


12-11-2014
" KTO TY JESTEŚ? - POLAK MAŁY"- parada przedszkolaków z własnoręcznie wykonanymi flagami...

GALERIA


29-10-2014
Z okazji święta dyni przedszkolaki postanowiły upiec ciasto dyniowe. Pracy przy tym było co nie miara, ale się opłacało- ciasto było smakowite!

GALERIA


03-10-2014
"Kurtyna w górę!"- nasze przedszkolaki znowu odwiedziły Teatr Groteska. Tym razem oglądnęliśmy spektakl pt."Kuku-ryku czyli ptasie przygody Misia". I jak zawsze wrażeń było co nie miara...

GALERIA


19-09-2014
Nasze przedszkolaki wybrały się na spacer na łąkę i do lasu w poszukiwaniu "Pani Jesieni". Wycieczka okazała się tak przyjemna, że nikt nie chciał wracać do przedszkola!

GALERIA


04-09-2014
Witamy wszystkich przedszkolaków w nowym roku przedszkolnym i życzymy wspaniałych zabaw w gronie kolegów i koleżanek, szybkiej adaptacji oraz samych sukcesów!

GALERIA


26-05-2014
26 maja w "Zakatku Maluszka" obchodziliśmy uroczyście Dzień Mamy i Taty. Uroczystość tą w sposób szczególny przeżywały zarówno dzieci, jak i rodzice. Rodzice mogli podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanych występach artystycznych.Nie zabrakło piosenek o tematyce rodzinnej. Dzieci zaprezentowały również umiejętności taneczne.Przedszkolaki w podzięce podarowały rodzicom własnoręcznie wykonane upominki.

GALERIA


12-06-2014
12 czerwca wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Zoologicznego. Dzieci podziwiały różnorodność gatunków zwierząt, ich wygląd, zwyczaje. Z dużą ciekawością słuchały informacji o tym, skąd pochodzą zwierzęta, co jedzą. Jednak najwięcej czasu spędziliśmy przy małpach, słoniach i dostojnych żyrafach.Wycieczka upłynęła w miłej i wesołej atmosferze!

GALERIA


05-06-2014
5 czerwca odbył się w naszym przedszkolu Dzień Sportu. W ogródku przedszkolnym mieliśmy możliwość sprawdzenia się w różnych konkurencjach: zespołowych oraz indywidualnych. Były prawdziwe emocje i dużo zapału do walki. Po wielu wyczerpujących konkurencjach mogliśmy odpocząć przy słodkim, owocowym poczęstunku. Gratulujemy wszystkim zawodnikom oraz zachęcamy do wzmożonej aktywności ruchowej podczas nadchodzących wakacji!

GALERIA


23-04-2014
23 kwietnia dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w wycieczce do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie przy ul.Wyki. Dzięki życzliwości panów Strażaków przedszkolaki mogły oglądać samochody i sprzęt pożarniczy. Wysłuchały również opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka oraz akcjach ratowniczo-gaśniczych. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość przymierzenia stroju strażaków oraz wejście do wozu strażackiego.

GALERIA


15-04-2014
Święta Wielkanocne są już tuż, tuż, więc zgodnie z tradycją czas najwyższy pomalować i ozdobić jajka.Nasze przedszkolaki z wielką radością i zaangażowanie barwiły i ozdabiały przyniesione jajka. Efekty były zdumiewające....

GALERIA


7-04-2014
7 kwietnia w naszym przedszkolu gościliśmy duet smyczkowy "Con affetto". Duet wykonał dla nas utwory muzyki klasycznej, jak również utwory dziecięce.Koncert wiosenny zaprezentowany przez skrzypaczki zakończył się gromkimi brawami od naszych przedszkolaków!

GALERIA


21-03-2014
21 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji muzealnej o rycerstwie; zwiedzając sale rycerskie każdy miał okazję przymierzyć niektóre z elementów zbroi rycerskiej, podnieść szablę i miecz- choć nie było to proste zadanie! Na koniec zaproszono nas na warsztaty plastyczne, na których zrobiliśmy własne tarcze z herbem.

GALERIA


14-03-2014
Z okazji Międzynarodowego Dnia Słońca w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy konkurs plastyczny pt.”Świat malowany Słońcem”. Prace przyniesione przez dzieci były bardzo ciekawe i pomysłowe, dlatego jury w składzie: p.Asia, p.Patrycja i p.Monika wręczyły wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkie dzieci i Rodziców do uczestnictwa w naszych konkursach!

GALERIA


28-02-2014
28 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy "W królestwie bajek". W tym dniu każdy z nas mógł przebrać się za swoją ulubioną postać z bajki. Na balu pojawili się: Kubuś Puchatek,t ygrys,koty, księżniczki, wróżki, krasnale, piraci i rycerze! Zabawę taneczną urozmaicały nam konkursy oraz słodki poczęstunek!

GALERIA


23-01-2014
Hurrra... w końcu spadł śnieg! Przedszkolaki od razu wybrały sie na sanki. Zabawa była niesamowita-szaleństwom nie było końca!

GALERIA


20-12-2013
20 grudnia tradycyjnymi kolędami rozpoczęliśmy nasze bożonarodzeniowe spotkanie w przedszkolu. Wszyscy ubrani w odświętne stroje składaliśmy sobie życzenia i dzieliliśmy się opłatkiem, potem wspólnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu. Były świąteczne potrawy -barszcz czerwony z uszkami, kotlet rybny oraz kompot z suszonych owoców. Później nastąpiła chwila wspólnego, radosnego kolędowania…

GALERIA


06-12-2013
6. grudnia odwiedził nas długo oczekiwany gość – święty Mikołaj. Przyniósł nam piękne prezenty, a my w ramach podziękowania przygotowaliśmy dla niego występ artystyczny. Recytowaliśmy wiersze o Mikołaju, zaśpiewaliśmy piosenki oraz wręczyliśmy mu wykonane przez nas upominki. Święty Mikołaj był bardzo zadowolony i obiecał, że wróci do nas za rok.

GALERIA


28-11-2013
Zgodnie z tradycją ostatni dzień listopada to czas magii i czarów. W naszym przedszkolu odbyła się zabawa andrzejkowa, w czasie której odczytywaliśmy naszą przyszłości z lanego wosku, wróżyliśmy z kart oraz wypowiadaliśmy życzenia podczas wrzucania monety do wody. Na zakończenie spotkania andrzejkowego były pląsy i tańce przy muzyce.

GALERIA


6-11-2013
W tym tygodniu wybraliśmy się na wycieczkę do Planetarium. Tam pod wielką kopułą z zachwytem oglądaliśmy różne konstelacje gwiezdne oraz planety Układu Słonecznego. Potem dowiedzieliśmy się wiele ciekawostek na temat komet, satelit oraz pracy astronauty.Dzieci pełne wrażeń wróciły do przedszkola, gdzie wykonały piękne prace na temat wycieczki do planetarium.

GALERIA


21-10-2013
21 października w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy „Dzień Marchewki". Tego dnia zarówno przedszkolaki jak i panie przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo i przyniosły marchewkę. Solenizantkę przywitaliśmy piosenką " Na marchewki urodziny ". Główną atrakcją tego dnia była degustacja pysznego marchewkowego soku oraz chrupanie surowej marchewki.Po skończonych zabawach wszystkie dzieci obiecały, że już zawsze będą zjadać ze smakiem warzywa i owoce.

GALERIA


10-10-2013
DZIEŃ DRZEWA - nasze przedszkole jak co roku dołącza się do akcji, która wspiera działania na rzecz ochrony środowiska. Po raz kolejny przedszkolaki posadziły drzewo w ogrodzie przedszkolnym. Tym razem ozdobą naszego ogrodu został klon palmowy...

GALERIA


4-10-2013
4.10.2013 wybraliśmy się do Teatru Groteska na przedstawienie "O Kasi co gąski zgubiła".Opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk głodomór spodobała się wszystkim przedszkolakom. Góralska muzyka, pomysłowa scenografia i charakterystyczne lalki z przedstawienia na długo pozostaną w naszej pamięci!

GALERIA


5-09-2013
Rozpoczęliśmy nowy rok przedszkolny. Szczególnie ciepło witamy naszych nowych i najmłodszych przedszkolaków, życząc im wiele radości i uśmiechu oraz szybkiej adaptacji w przedszkolu. Wszystkim przedszkolakom życzymy wspaniałych zabaw w gronie kolegów i koleżanek oraz samych sukcesów!

GALERIA


21-06-2013
Z okazji Pierwszego Dnia Lata w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy "Bal ekoprzedszkolaka". W własnoręcznie wykonanych strojach z recyklingu rozpoczęliśmy imprezę w naszym ogrodzie. Grupa "Elfów" wystąpiła w strojach afrykańskiego plemienia, na bal przybyły również królewny i rycerze, a nawet samochód "zygzak mcqueen". Zabawa była znakomita!

GALERIA


24-05-2013
24 maja w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Mamy i Taty. Zaproszeni Goście z podziwem obejrzeli nasze wystepy artystyczne- były wiersze,piosenki i tańce. Po części artystycznej przyszedł czas na prezenty, które przygotowaliśmy dla Rodziców z pomocą naszych pań. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku. To był dzień pełen wzruszeń i niezapomnianych chwil...

GALERIA


20-05-2013
Już po raz drugi uczestniczyliśmy w letnich zajęciach sportowych "Przedszkole i piłka". Pod okiem naszego trenera ćwiczymy i uczymy się zasad gry w piłkę. Te zajęcia to wspaniała okazja do rozładowania energii, ale najważniejsze jest to, że świetnie się przy tym bawimy! Dlatego nie możemy się doczekać naszych kolejnych zajęć!

GALERIA


17-05-2013
17 maja już po raz drugi wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego- Rogate Ranczo w Zabierzowie. Tym razem trafiliśmy do wioski indiańskiej, gdzie czekało na nas mnóstwo niespodzianek: przebieranie w stroje indiańskie, malowanie bladych twarzy, wyścigi na trzyosobowych nartach Szoszonich oraz strzelanie z łuku. Na koniec Wódz zaprosił nas do prawdziwego indiańskiego TIPI i wręczył nam amulety oraz nadał indiańskie imię!

GALERIA


22-04-2013
22 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu wszyscy przyszliśmy ubrani na zielono. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, jak ważna jest dla nas nasza "zielona planeta". Potem zabraliśmy się do wykonania pracy plastycznej pt. "Krakowski smog nie jest ok"! - którą wyślemy na konkurs "EDUEKO" na najbardziej ekologiczne przedszkole w Krakowie i okolicy. Na zakończenie złożyliśmy uroczystą przysięgę, że będziemy dbać o środowisko!

GALERIA


26-03-2013
26 lutego wybraliśmy się na wiosenno-irlandzki koncert muzyczny, który odbył się w kinie Kijów. Specjalnymi gośćmi koncertu były Skrzaty, Elfy oraz Pani Wiosna, która w swym koszyku pełnym niespodzianek, przyniosła instrumenty prosto z Irlandii. Każdy z nas miał okazję przenieść się do świata zaczarowanych dźwięków! A wszystko to dzięki wykorzystaniu niesamowitych instrumentów takich jak dudy, flety, harfa, skrzypce, wiolonczele i wiele innych. Również i my mogliśmy uczestniczyć w koncercie, grając na BUM BUM RURKACH. Zabawa przy tym była nieziemska....

GALERIA


21-03-2013
Mimo zimy za oknem, zgodnie z tradycją 21 marca obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny. Od rana wszystkie grupy wzięły się do pracy, by wspólnie wykonać "Marzannę." To zadanie wywołało w grupach niezwykłe ożywienie i radość, a wszyscy pracowali z ogromnym zaangażowaniem. Potem z dumą ruszyliśmy nad pobliską rzekę, a następnie pożegnaliśmy zimę, topiąc wykonaną przez nas symboliczną Marzannę. Nie zabrakło też śpiewów i okrzyków, a wszystko w nadziei, że zima w końcu odejdzie!

GALERIA


6-03-2012
Ostatnio wybraliśmy się do Teatru Groteska na przedstawienie "O Szewczyku Dratewce". I chociaż tematyka tej bajki była nam znana, to w murach teatru i w niekonwencjonalnym wykonaniu wydawała się zupełnie inna. Po przedstawieniu zaproszono nas do udziału w warsztatach teatralnych, na których zaprezentowano nam niektóre tajniki sztuki aktorskiej. Pokazano nam również, jak w prosty sposób każdy z nas może stać się twórcą lalki teatralnej. Po zajęciach w teatrze wszyscy zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.

GALERIA


5-02-2013
5 lutego w naszym przedszkolu odbyła się wielka uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Chcąc pokazać naszym Babciom i Dziadkom jak bardzo ich kochamy przygotowaliśmy dla nich bajkowy występ z tańcami, wierszami i piosenkami oraz wystawiliśmy bajkę o "Czerwonym Kapturku" . Piękne, kolorowe stroje i wyśmienicie zagrane przez przedszkolaków role umiliły ten wyjątkowy dzień Babciom i Dziadkom. Na koniec naszym szanownym Gościom złożyliśmy życzenia i wręczyliśmy pamiątkowe broszki i breloczki, a później zaprosiliśmy ich na słodki poczęstunek. Było to wyjątkowe spotkanie, pełne radości, szczęścia i wzruszeń.

GALERIA


8-02-2012
W piątek nasze przedszkole zamieniło się w magiczną krainę. Zawitali do nas: księżniczki i rycerze, wróżki i magowie, super bohaterowie, piraci i Indianie, Kubuś Puchatek, myszka Mini oraz inne postacie z bajek i baśni. Był to dla wszystkich dzień wyjątkowy- odbył się bal karnawałowy! Nie zbrakło zabaw, konkursów , śpiewów i tańców przy muzyce, a wszyscy bawili się znakomicie!

GALERIA


17-01-2013
17 stycznia obchodziliśmy Dzień Ekologa. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się konkurs o ekologii. Wspólnie segregowaliśmy śmieci, rozwiązywaliśmy zagadki, składaliśmy puzzle ze zwierzętami, robiliśmy czapki z gazet. W nagrodę za wzorowe uczestnictwo w zabawie zostaliśmy pasowani na ekoprzedszkolaków i Kubusiowych Przyjaciół Natury oraz otrzymaliśmy dyplomy.

GALERIA


20-12-2012
Zbliża się Boże Narodzenie, więc zgodnie z tradycją usiedliśmy wspólnie do wigilijnego stołu. Były świąteczne potrawy – barszcz czerwony z uszkami, pierogi z kapustą oraz kluski z makiem, a po posiłku złożyliśmy sobie życzenia i zaśpiewaliśmy nasze ulubione kolędy.

GALERIA


6-12-2012
6 grudnia odwiedził nas długo oczekiwany gość – święty Mikołaj. Przyniósł nam piękne prezenty, a my w ramach podziękowania przygotowaliśmy dla niego występ artystyczny. Recytowaliśmy wiersze o Mikołaju, zaśpiewaliśmy piosenki oraz wręczyliśmy mu wykonane przez nas upominki. Święty Mikołaj był bardzo zadowolony i obiecał, że wróci do nas za rok.

GALERIA


29-11-2012
29 listopada w naszym Przedszkolu odbyły się warsztaty plastyczne z wykorzystanie masy "Playmais". Zaprosiliśmy także naszych Rodziców, aby wspólnie z nimi wykonać z kolorowego materiału drzewo, postać człowieka, kaczuszkę i wiele innych ciekawych form. Wena twórcza nie opuszczała ani dzieci ani rodziców, a całe spotkanie przebiegało w wesołej i serdecznej atmosferze.

GALERIA


15-11-2012
15 listopada gościliśmy w naszym Przedszkolu teatrzyk kukiełkowy "Miś", który zaprezentował nam przedstawienie, pt. "Kot w butach". Dzieci w skupieniu i z dużym zainteresowaniem śledziły poczynania tytułowego kota w butach. Nasze spotkanie zakończyliśmy wykonaniem zdjęć z kukiełkami, na tle bajkowej scenerii.

GALERIA


31-10-2012
W ostatni dzień października w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy zabawy związane z Halloween. Z wyhodowanych w naszym ogródku dyń postanowiliśmy zrobić "halloweenowe lampiony" . Oczywiście najwięcej uciechy sprawiło nam drążenie dyni. Z pomocą pań nauczycielek stworzyliśmy piękne dyniowe lampiony, które teraz będą zdobić wejście do przedszkola.

GALERIA


19-10-2012
19 października nasze przedszkole odwiedziła Pani policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Pani policjantka opowiadała dzieciom o pracy policjantów oraz przybliżyła zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Uświadomiła przedszkolakom potrzebę jeżdżenia w fotelikach z zapiętymi pasami i noszenia przedmiotów odblaskowych. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również prezentacja policyjnych akcesoriów: kamizelki, lizaka, kajdanek. Na koniec spotkania dzieci podziękowały gościowi za przekazaną, cenną wiedzę oraz dobre rady wręczając własnoręcznie wykonany upominek w postaci rysunku. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok!

GALERIA


15-10-2012
15 października wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego- Rogate Ranczo w Zabierzowie. Nasza zabawa zaczęła się od pomalowania twarzy w barwy ochronne, a potem ruszyliśmy na wyprawę do "Stumilowego lasu", pełnego niespodzianek. Musieliśmy znaleźć ukryte w lesie wskazówki, rozwiązać kilka zadań, przejść przez labirynt, by w końcu dotrzeć do Mini -Zoo. Tam mieliśmy okazję karmić marchewką kozy, barany, cielęta, kucyka, króliki i bażanty. Na koniec posililiśmy się pieczonymi w ognisku ziemniaczkami. Wycieczka na "Ranczo" sprawiła nam wiele radości ; zapewne powrócimy tu jeszcze nie raz...

GALERIA


21-09-2012
W tym tygodniu wybraliśmy się do teatru Groteska na spektakl pt. „Baśń o dobrym Kopciuszku i złych siostrach". Dzieci miały możliwość obejrzeć przedstawienie w pięknych wnętrzach i poczuć atmosferę towarzyszącą spektaklom teatralnym. Niektórym rzedły miny, gdy gasło światło, lecz akcja spektaklu szybko sprowadzała myśli i emocje dzieci w kierunku głównej bohaterki "Kopciuszka".

GALERIA


7-09-2012
Minął pierwszy tydzień września. Dla wielu dzieci był to czas poznawania nowych kolegów i koleżanek, wspólnych zabaw i nauki. Nikt chyba nie miał czasu się nudzić, bo w naszym przedszkolu stale dzieje się coś interesującego. Serdecznie witamy wszystkie dzieci, a w szczególności te najmłodsze oraz debiutantów ze starszych grup.

GALERIA