Rekrutacja
2018/2019

Fotoblog

12-10-2018

Wycieczka do Miejskiego Rancza

12 października przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Miejskiego Rancza przy ul.Jordanowskiej w Krakowie. W tym dniu pogoda nam sprzyjała, więc każdy przedszkolak mógł pojeździć konno. Oprócz jazdy konnej czekały na nas też inne niespodzianki: dokarmianie zwierzątek w mini-zoo, spotkanie  z ciekawymi zwierzakami m.in. kangurem europejskim i ostronosem i poznanie ciekawostek na ich temat. Każdy przedszkolak miał też okazję wyszaleć się na dużej sali zabaw, gdzie znajdują się zjeżdżalnie, basen z kulkami, trampoliny i inne sprzęty rekreacyjno-gimnastyczne. Panie animatorki również urozmaicały czas dzieciom poprzez organizację różnych gier i zabaw na świeżym powietrzu. Czas spędzony na ranczu z z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich dzieci...  

26-09-2018

Wizyta Straży Pożarnej- OSP Modlnica!

26 września nasze przedszkole odwiedziła jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Modlnicy. Dzieci miały możliwość zapoznania się z wyposażeniem wozu strażackiego oraz sprzętem używanym przez strażaków. Odważne przedszkolaki miały nawet okazję lać wodę z węża strażackiego. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Utrwaliliśmy numery alarmowe: numer telefonu do Straży Pożarnej- 998 i numer alarmowy-112. Dzieci dowiedziały się również jak wygląda praca strażaków i w jakich okolicznościach można wzywać straż pożarną. Spotkanie było bardzo udane – wzruszeni byli strażacy, a wszystkie dzieci (nie tylko te najstarsze) mogły doświadczyć niecodziennych wrażeń z tego wyjątkowego spotkania. Do zobaczenia za rok...

24-09-2018

Dzień Ziemniaka!

W piątek 21.09 w naszym przedszkolu z okazji powitania Jesieni, zorganizowaliśmy Dzień Ziemniaka. Główną atrakcją w tym dniu było ognisko, w którym dzieci piekły ziemniaki. W oczekiwaniu na nie dzieci śpiewały piosenki i recytowały wierszyki. Ziemniaki upieczone w ognisku smakowały, jak potrawy z najlepszej kuchni. Pobyt na świeżym powietrzu zrobił swoje, gdyż apetyt dopisywał dzieciom. Ten jesienny dzień pachnący pieczonym ziemniakiem na pewno wszyscy będą długo pamiętać!

10-07-2018

„SPORT TO ZDROWIE”

Podczas wakacji przedszkolaki spędzają bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu. To doskonała okazja, aby poznać nowe gry zespołowe tj. np.piłka ręczna, koszykówka czy "dwa ognie". Wszyscy wiemy jak ważny jest ruch i aktywność fizyczna dla naszego rozwoju. Dlatego z zapałem będziemy bawić się i ćwiczyć, biegać, skakać, rzucać....

12-06-2018

W Teatrze Groteska…

12 czerwca przedszkolaki wybrały się do Teatru Groteska, aby obejrzeć  spektakl  pt. "Jak pocieszyć pechowego nosorożca?". Tytułowy nosorożec ciągle miał pecha. Przedszkolaki z niezwykłym zainteresowaniem oglądały przedstawienie. Największą atrakcją spektaklu był sam nosorożec- prawdziwych rozmiarów. Zwierzę chodziło, mrugało oczami, ruszało szczęką , uszami nosem i ogonem. Dzieci z wypiekami na twarzach śledziły przygody nosorożca. Także aktorzy, prawdziwa scena, muzyka przyciągały uwagę młodych widzów i wywoływały na wielu twarzach prawdziwy zachwyt. Myślę, że dla wszystkich nas była to wspaniała przygoda i wielkie przeżycie.

01-06-2018

„Magiczny Dzień Dziecka”

Z okazji Dnia Dziecka w naszym przedszkolu gościliśmy Teatr Iluzji. Pokaz magicznych sztuczek bardzo zainteresował dzieci i wywołał burzę braw i ogrom śmiechu. Obserwowaliśmy w wielkim skupieniu magiczne poczynania iluzjonisty przy użyciu skrzyni, kart, chustek, monet, piłek czy kapelusza. Największą niespodzianką był prawdziwy biały gołąb, który nagle wyłonił się z kapelusza. Spotkanie z prawdziwym czarodziejem sprawiło dzieciom wiele radości i z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci...

29-05-2018

Dzień Mamy i Taty!!!

Jak co roku, w maju w naszym przedszkolu świętowaliśmy  Dzień Mamy i Taty. Wszystkie dzieci słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność  Rodzicom za ich dobroć i cierpliwość, troskę. Po wspaniałych występach, w których dzieci zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech. Po zakończonym programie artystycznym dzieci wręczyły swoim rodzicom przygotowane upominki  i zaprosiły na słodki poczęstunek. Atmosfera podczas uroczystości była podniosła,  ale i  bardzo radosna!

11-05-2018

„Czarująca żaba”- teatrzyk w przedszkolu

11 maja 2018 roku gościliśmy w przedszkolu Teatrzyk Skrzat. Aktorzy zaprezentowali dzieciom spektakl pt.: "CZARUJĄCA ŻABA". To przygodowa bajka dla dzieci, w której piękna i czarująca żaba przybywa na dwór królewski. Dzięki swojej życzliwości i czarowi pomaga królewiczowi przezwyciężyć lęki i strach. Główna bohaterka - ŻABKA, udowodniła dzieciom, że jak się czegoś bardzo pragnie, to wszystko można osiągnąć. Dzięki uczestnictwie w tym zabawnym spektaklu przedszkolaki poznały znaczenie przyjaźni, dowiedziały się co to jest odwaga, odpowiedzialność, czy umiejętność odnalezienia się w trudnej sytuacji.

16-04-2018

„Pradziejowy zwierzyniec”

16 kwietnia  nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Krakowie, na warsztaty edukacyjne pt."Pradziejowy zwierzyniec". Na wystawie „Pradzieje i wczesne średniowiecze” dzieci obejrzały modele prehistorycznych zwierząt zamieszkujących tereny dzisiejszej Małopolski i Krakowa, dowiedziały się które gatunki wymarły, a które przetrwały do dnia dzisiejszego oraz poznały ciekawostki związane z ich naturalnym środowiskiem. W drugiej części warsztatów przedszkolaki lepiły z gliny figurki wybranych zwierząt. Zabawa z gliną zapewniła dzieciom kreatywną rozrywkę podczas zdobywania kolejnych doświadczeń poznawania świata!  

21-03-2018

Witamy Wiosnę!!!

21 marca przedszkolaki tradycyjnie powitały Wiosnę. Grupa najstarsza przygotowała Marzannę, średniaki wykonały panią Wiosnę, a najmłodsze dzieci kolorowe kwiaty z bibuły.  Mimo nie najlepszej pogody, dzieci  ruszyły na paradę w barwnym korowodzie, by wyrazić swą radość z przyjścia nowej, cieplejszej pory roku. Przedszkolaki witały Wiosnę śpiewem, wierszami oraz głośnymi okrzykami: "Marzanno, Marzanno odejdź ty Zimowa Panno" oraz "Przybądź Wiosno!". Z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do przedszkola mając pewność, że zima na pewno już nie wróci.

06-03-2018

„Nowe przygody Koziołka Matołka”-teatrzyk

„W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek mądra głowa błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa”. 6 marca  odwiedził nas Teatrzyk Skrzat z Krakowa z przedstawieniem „Nowe przygody Koziołka Matołka”. Koziołek wyruszył w podróż, aby dojść do Pacanowa. Po drodze odwiedził różne kraje, spotkał złą czarownicę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin, króla, a nawet reżysera z Hollywood. Niestety Koziołek Matołek nie dotarł do upragnionego celu. Obiecał jednak dzieciom, że wkrótce wyruszy w kolejną podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, angażując się w śpiew z głównym bohaterem. Bajka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, dobrej zabawy i dużo uśmiechu!!!

27-02-2018

Arktyczna przygoda!

27 lutego nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej- Wioski Świata w Krakowie. W dużym- prawie jak prawdziwym IGLOO uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których odkryliśmy fascynujące oblicze Arktyki – klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców. Ponadto oglądając prezentację multimedialną dowiedzieliśmy się, kto i dlaczego nazwał ich Eskimosami oraz jaki oni sami mają stosunek do tej nazwy. Podczas aktywizujących ćwiczeń mieliśmy możliwość poznania zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej strony życia Innuitów. Wszyscy pełni wrażeń, w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola...  

06-02-2018

W karnawale same bale!

6 lutego w "Zakątku Maluszka" odbył się bal karnawałowy. Tego dnia w przedszkolu już od rana pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, biedronki, piratów, górali, Spider-mana, Batmana,.... nie sposób wymienić tych wszystkich postaci.Dzieci świetnie bawiły się ze swoimi paniami, które również były przebrane za bajkowe postacie! Na salach podczas zabaw i pląsów uśmiech nie znikał z twarzy dzieci, nawet mimo zmęczenia. Drobny poczęstunek szybko dodał dzieciom sił i znów wróciliśmy do tańców w rytm samby, walczyka i Kaczuch.  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, balowych strojów!

30-01-2018

Koncert życzeń dla Babci i Dziadka!

W ostatnich dniach stycznia, w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka. Na uroczystość bardzo licznie przybyli dziadkowie przedszkolaków, którym już na wstępie przypominano, jak ważną rolę pełnią w życiu każdego dziecka. Ukochanym Babciom i Dziadkom dziękowaliśmy za miłość, cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek Babciom i Dziadkom, prezentując wspaniałe programy artystyczne oraz wręczając prezenty- ramki ze zdjęciami. Uroczystość zakończono wspólnym poczęstunkiem. Był to dzień niezwykły, magiczny…..pełen wzruszeń i radości!

25-01-2018

Zabawy na śniegu!!!

Tegoroczna zima płata nam figle, bo ciągle brakuje nam śniegu. Korzystając z okazji, że trochę go spadło, postanowiliśmy się oddać zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, lepiąc bałwany i robiąc aniołki na śniegu!!!

22-12-2017

Wizyta Świętego Mikołaja!

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają Wszystkie dzieci na Niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, Każe dziecko z prezentów się cieszy….” Tak śpiewały dzieci  z "Zakątka Maluszka" w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie przedszkolaki już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i jak co roku obdarował je prezentami. Wysłuchał też  wierszy i piosenek przygotowanych przez dzieci. Po wizycie Świętego Mikołaja przedszkolaki dzieliły się wrażeniami i dalej zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie!  

28-11-2017

„W krainie czarów”- bal andrzejkowy

Tradycją naszego przedszkola jest coroczny bal andrzejkowy. W tym roku odbył się on 28 listopada. Dzieci w pięknych strojach wróżek i czarodziejów poznawały tradycje andrzejkowe, wróżyły i czarowały. Nie zabrakło przepowiedni, dzięki którym dzieci poznały imię przyszłego męża lub żony czy też dowiedziały się kim zostaną w niedalekiej przyszłości. Potem przedszkolaki rozpoczęły wesołe tańce i szaleństwa w rytm dziecięcych piosenek. Na koniec wszyscy zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku!

23-11-2017

„Biedronki” z wizytą na poczcie!

W czwartek grupa starszaków wybrała się na pocztę. Głównym celem naszej wizyty było oczywiście wysłanie napisanych przez nas listów do Świętego Mikołaja, ale nie tylko. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy pana urzędnika. Pan Grzegorz przyjął nas bardzo serdecznie. Pokazał nam jak się segreguje listy i odpowiedział na wszystkie nurtujące nas pytania. Na sam koniec każdy z nas otrzymał pocztówkę oraz znaczek i wysłaliśmy je do naszych domów. Mamy nadzieję, że wkrótce dotrą do Naszych Rodziców!

27-10-2017

Wizyta teatrzyku „Skrzat”

Tegoroczne spotkania z teatrem rozpoczęliśmy od wizyty w naszym przedszkolu aktorów Teatru Skrzat z Krakowa, którzy  przedstawili  bajkę pt. "O babci, krasnalu i kolorowych kulkach". Pełna humoru opowieść o dobrej i uczynnej babci,  Krasnalku z lasu, nie zawsze grzecznym Kotku Psotku, a także tytułowych kolorowych kulkach, za sprawą których zrobiło się niezłe zamieszanie nie tylko na scenie, ale również wśród widowni, dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i wspaniałej zabawy. Świadczyły o tym ich promienne uśmiechy  oraz żywiołowe reakcje na pojawiających się bohaterów i wartką akcję przedstawienia!!!

17-10-2017

Wycieczka do Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

  17 października wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. "Pierwsze kroki w Mocak-u". W trakcie zajęć dzieci zwiedziły budynek oraz dowiedziały się, na czym polega specyfika działalności Muzeum.  Ponadto zobaczyły wybrane prace z ekspozycji oraz wzięły udział w interaktywnych zajęciach artystycznych. Po zajęciach trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola!

26-09-2017

W „Owczarni” Uniwersytetu Rolniczego na Bielanach

26 września przedszkolaki odwiedziły Stację Doświadczalną Katedry Biotechnologii Zwierząt na Bielanach.Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, na których dowiedziały się różnych ciekawostek o życiu owiec oraz o korzyściach płynących z ich hodowli. Przedszkolaki zwiedziły trzy owczarnie, gdzie zobaczyły wiele ras owiec. Największą atrakcją było jednak głaskanie, przytulanie i karmienie owieczek suchym chlebem,który jak się okazało jest przysmakiem owiec! Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu miłych i niezastąpionych wrażeń!

13-07-2017

Wakacyjna „PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA”

Podczas wakacji nasze przedszkole wybrało się w "PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA". Co tydzień odwiedzamy nowe kraje i kontynenty. Udało się nam już być na Hawajach, w Chinach i Indiach. Naszym kolejnym celem podróży są Włochy, a potem ruszamy do Ameryki na spotkanie z Indianami. Czeka na nas mnóstwo niezapomnianych atrakcji, więc zaglądajcie do naszego zakątka!

27-06-2017

Wycieczka do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie

27 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Dzieci zwiedzały zabudowania skansenu tj. zagrody chłopskie, młyn, kościół z dzwonnicą, olejarnię, dwór i inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej. Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, podczas których zapoznały się z pszczółką Urszulką, a także opowieścią o jej życiu w otaczającej przyrodzie, wśród kwiatów i ludzi.Na zakończenie wraz z prowadzącym i pszczółką Urszulką dzieci udały się wzdłuż ścieżek skansenu na poszukiwanie kwitnących kwiatów i uli. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy w znakomitych humorach wrócili do przedszkola!  

07-06-2017

Warsztaty przyrodnicze pt. ”Metamorfozy w przyrodzie”

W środę w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. ”Metamorfozy w przyrodzie”, zorganizowane przez „Wesoły Uniwersytet”. W niezwykle ciekawy i humorystyczny sposób prowadzący razem z dziećmi zgłębiali tajemnice przyrody. Przedszkolaki słuchały, śmiały się, zadawały pytania i podziwiały żywe okazy, które potem przeobrażają się w piękne owady. Z pewnością „Wesoły Uniwersytet” zawita u nas ponownie!

10-05-2017

Odwiedziny w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”

10 maja przedszkolaki odwiedziły Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha". Dzięki specjalnie opracowanemu filmowi oraz prezentacji „Cztery pory roku w Japonii” dzieci mogły w atrakcyjnej i ciekawej formie zapoznać się ze sztuką, techniką, kulturą oraz codziennym życiem w Kraju Kwitnącej Wiśni. Największą atrakcją były jednak warsztaty origami-dzieci wykonały papierowego pieska i nakrycie głowy samuraja. Wycieczka bardzo się udała, przedszkolaki wróciły w dobrych humorach i na pewno jeszcze nie raz wybierzemy się z wizytą do "Mangghi'!

22-04-2017

XVII Wiosennym Turniej Tańca dla Dzieci „Na rycerskim zamku”

22 kwietnia przedszkolaki z grupy II i III uczestniczyły w XVII Wiosennym Turnieju Tańca dla Dzieci "Na rycerskim zamku", zorganizowanym przez Szkołę Tańca AS oraz Małopolską Akademią Tańca i Rekreacji. Przed dużą publicznością dzieci zaprezentowały układy taneczne w parach oraz indywidualne. Nasi podopieczni zatańczyli takie tańce jak: rock’ n’roll, cha-cha, tango, samba brazylijska, walc angielski czy pasodoble. Uwieńczeniem turnieju było wręczenie wszystkim uczestnikom nagród- medali oraz drobnych upominków. Turniej okazał się niepowtarzalnym widowiskiem, który na długo pozostanie w naszej pamięci!

06-04-2017

Święta Wielkanocne tuż, tuż…

4,5 i 6 kwietnia do przedszkola zaprosiliśmy naszych rodziców. Zaprezentowaliśmy im wiosenne przedstawienia, a potem zaprosiliśmy na wspólne warsztaty plastyczne.Święta Wielkanocne tuż, tuż więc postanowiliśmy wykonać ozdoby świąteczne z kolorowego filcu: zające, baranki, kurczaki i jajka. Wena twórcza nie opuszczała ani dzieci ani rodziców, a całe spotkanie przebiegało w wesołej i serdecznej atmosferze!

29-03-2017

Wycieczka do Muzeum Narodowego

29 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji muzealnej "Rycerz i jego zbroja"; zwiedzając sale rycerskie każdy miał okazję przymierzyć niektóre z elementów zbroi rycerskiej, podnieść szablę i miecz- choć nie było to proste zadanie. Odwiedziliśmy również podziemia,w których zaprezentowana była inscenizacja z bitwy. Przedszkolaki mogły także usłyszeć odgłosy z bitwy! Na koniec wycieczki udaliśmy się na spacer po krakowskich Błoniach! Wracając w świetnych humorach, dzieci od razu pytały...kiedy będzie kolejna wycieczka?

08-03-2017

Odwiedziny „Teatru Iluzji”

8 marca odwiedził nas krakowski „Teatr Iluzji". Przedszkolaki obejrzały niezwykły spektakl pt. „Magiczny Alladyn”. Oczarowane dzieci, z zapartym tchem próbowały swoich magicznych sił- czarowały i zaklinały. Niektórzy z nas mogli razem z iluzjonistą prezentować magiczne sztuczki. Ten niecodzienny, pobudzający wyobraźnię pokaz na długo pozostanie przedszkolakom w pamięci!

28-02-2017

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W „Zakątku Maluszka” bal przebierańców odbył się 28 lutego . Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, Myszki Mini, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sal od razu wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Muzyka od razu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch i wielu innych utworów. Prawdziwym hitem okazał się pociąg z grupy„Biedronek”, który przejechał po całym przedszkolu i zgromadził dzieci z wszystkich grup na wspólnej zabawie. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem pytały kiedy będzie kolejny bal?!

14-02-2017

Walentynki

14 luty był dla przedszkolaków z grupy najstarszej prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni, miłości i serdeczności. Przedszkolaki zrobiły dla siebie nawzajem piękne kartki walentynkowe, malowały czekoladą serca i częstowały się czekoladkami w kształcie serc.Walentynki w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych!

26-01-2017

Dzień Babci i Dziadka

24,25 i 26 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dla naszych wspaniałych Gości przygotowaliśmy w tym roku jasełka.Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, ale nie zabrakło też tradycyjnych wierszy z życzeniami. Na koniec naszym Babciom i Dziadkom wręczyliśmy upominki, a później zaprosiliśmy Ich na słodki poczęstunek. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami!

04-01-2017

Hurrra… w końcu trochę więcej śniegu!

Przedszkolaki od razu wybrały się na sanki. Zabawa była niesamowita-szaleństwom nie było końca!