Rekrutacja
2018/2019

Fotoblog

11-05-2018

„Czarująca żaba”- teatrzyk w przedszkolu

11 maja 2018 roku gościliśmy w przedszkolu Teatrzyk Skrzat. Aktorzy zaprezentowali dzieciom spektakl pt.: "CZARUJĄCA ŻABA". To przygodowa bajka dla dzieci, w której piękna i czarująca żaba przybywa na dwór królewski. Dzięki swojej życzliwości i czarowi pomaga królewiczowi przezwyciężyć lęki i strach. Główna bohaterka - ŻABKA, udowodniła dzieciom, że jak się czegoś bardzo pragnie, to wszystko można osiągnąć. Dzięki uczestnictwie w tym zabawnym spektaklu przedszkolaki poznały znaczenie przyjaźni, dowiedziały się co to jest odwaga, odpowiedzialność, czy umiejętność odnalezienia się w trudnej sytuacji.

16-04-2018

„Pradziejowy zwierzyniec”

16 kwietnia  nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Krakowie, na warsztaty edukacyjne pt."Pradziejowy zwierzyniec". Na wystawie „Pradzieje i wczesne średniowiecze” dzieci obejrzały modele prehistorycznych zwierząt zamieszkujących tereny dzisiejszej Małopolski i Krakowa, dowiedziały się które gatunki wymarły, a które przetrwały do dnia dzisiejszego oraz poznały ciekawostki związane z ich naturalnym środowiskiem. W drugiej części warsztatów przedszkolaki lepiły z gliny figurki wybranych zwierząt. Zabawa z gliną zapewniła dzieciom kreatywną rozrywkę podczas zdobywania kolejnych doświadczeń poznawania świata!  

21-03-2018

Witamy Wiosnę!!!

21 marca przedszkolaki tradycyjnie powitały Wiosnę. Grupa najstarsza przygotowała Marzannę, średniaki wykonały panią Wiosnę, a najmłodsze dzieci kolorowe kwiaty z bibuły.  Mimo nie najlepszej pogody, dzieci  ruszyły na paradę w barwnym korowodzie, by wyrazić swą radość z przyjścia nowej, cieplejszej pory roku. Przedszkolaki witały Wiosnę śpiewem, wierszami oraz głośnymi okrzykami: "Marzanno, Marzanno odejdź ty Zimowa Panno" oraz "Przybądź Wiosno!". Z uśmiechem na twarzach wróciliśmy do przedszkola mając pewność, że zima na pewno już nie wróci.

06-03-2018

„Nowe przygody Koziołka Matołka”-teatrzyk

„W Pacanowie kozy kują, więc Koziołek mądra głowa błąka się po całym świecie, aby dojść do Pacanowa”. 6 marca  odwiedził nas Teatrzyk Skrzat z Krakowa z przedstawieniem „Nowe przygody Koziołka Matołka”. Koziołek wyruszył w podróż, aby dojść do Pacanowa. Po drodze odwiedził różne kraje, spotkał złą czarownicę, wodza afrykańskiego plemienia, cesarza Chin, króla, a nawet reżysera z Hollywood. Niestety Koziołek Matołek nie dotarł do upragnionego celu. Obiecał jednak dzieciom, że wkrótce wyruszy w kolejną podróż w poszukiwaniu Pacanowa. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyli w przedstawieniu, angażując się w śpiew z głównym bohaterem. Bajka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń, dobrej zabawy i dużo uśmiechu!!!

27-02-2018

Arktyczna przygoda!

27 lutego nasze przedszkolaki pojechały na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej- Wioski Świata w Krakowie. W dużym- prawie jak prawdziwym IGLOO uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których odkryliśmy fascynujące oblicze Arktyki – klimat, przyrodę oraz obyczaje jej niezwykłych mieszkańców. Ponadto oglądając prezentację multimedialną dowiedzieliśmy się, kto i dlaczego nazwał ich Eskimosami oraz jaki oni sami mają stosunek do tej nazwy. Podczas aktywizujących ćwiczeń mieliśmy możliwość poznania zarówno tradycyjnej, jak i nowoczesnej strony życia Innuitów. Wszyscy pełni wrażeń, w dobrych humorach wróciliśmy do przedszkola...  

06-02-2018

W karnawale same bale!

6 lutego w "Zakątku Maluszka" odbył się bal karnawałowy. Tego dnia w przedszkolu już od rana pojawiły się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, biedronki, piratów, górali, Spider-mana, Batmana,.... nie sposób wymienić tych wszystkich postaci.Dzieci świetnie bawiły się ze swoimi paniami, które również były przebrane za bajkowe postacie! Na salach podczas zabaw i pląsów uśmiech nie znikał z twarzy dzieci, nawet mimo zmęczenia. Drobny poczęstunek szybko dodał dzieciom sił i znów wróciliśmy do tańców w rytm samby, walczyka i Kaczuch.  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych, balowych strojów!

30-01-2018

Koncert życzeń dla Babci i Dziadka!

W ostatnich dniach stycznia, w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości związane ze Świętem Babci i Dziadka. Na uroczystość bardzo licznie przybyli dziadkowie przedszkolaków, którym już na wstępie przypominano, jak ważną rolę pełnią w życiu każdego dziecka. Ukochanym Babciom i Dziadkom dziękowaliśmy za miłość, cierpliwość, opiekę i czas, jaki poświęcają swoim wnuczętom. Przedszkolaki bardzo wdzięcznie i szczerze wyraziły swoje przywiązanie i szacunek Babciom i Dziadkom, prezentując wspaniałe programy artystyczne oraz wręczając prezenty- ramki ze zdjęciami. Uroczystość zakończono wspólnym poczęstunkiem. Był to dzień niezwykły, magiczny…..pełen wzruszeń i radości!

25-01-2018

Zabawy na śniegu!!!

Tegoroczna zima płata nam figle, bo ciągle brakuje nam śniegu. Korzystając z okazji, że trochę go spadło, postanowiliśmy się oddać zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na sankach, lepiąc bałwany i robiąc aniołki na śniegu!!!

22-12-2017

Wizyta Świętego Mikołaja!

„Wszystkie dzieci Mikołaja kochają Wszystkie dzieci na Niego czekają. Moc prezentów każdemu przyniesie, Każe dziecko z prezentów się cieszy….” Tak śpiewały dzieci  z "Zakątka Maluszka" w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem. Wizyta świętego Mikołaja w naszym Przedszkolu, to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni  w roku. Wszystkie przedszkolaki już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały mikołajowych dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł dzieci i jak co roku obdarował je prezentami. Wysłuchał też  wierszy i piosenek przygotowanych przez dzieci. Po wizycie Świętego Mikołaja przedszkolaki dzieliły się wrażeniami i dalej zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie!  

28-11-2017

„W krainie czarów”- bal andrzejkowy

Tradycją naszego przedszkola jest coroczny bal andrzejkowy. W tym roku odbył się on 28 listopada. Dzieci w pięknych strojach wróżek i czarodziejów poznawały tradycje andrzejkowe, wróżyły i czarowały. Nie zabrakło przepowiedni, dzięki którym dzieci poznały imię przyszłego męża lub żony czy też dowiedziały się kim zostaną w niedalekiej przyszłości. Potem przedszkolaki rozpoczęły wesołe tańce i szaleństwa w rytm dziecięcych piosenek. Na koniec wszyscy zasiedliśmy do słodkiego poczęstunku!

23-11-2017

„Biedronki” z wizytą na poczcie!

W czwartek grupa starszaków wybrała się na pocztę. Głównym celem naszej wizyty było oczywiście wysłanie napisanych przez nas listów do Świętego Mikołaja, ale nie tylko. Przedszkolaki miały okazję przyjrzeć się z bliska pracy pana urzędnika. Pan Grzegorz przyjął nas bardzo serdecznie. Pokazał nam jak się segreguje listy i odpowiedział na wszystkie nurtujące nas pytania. Na sam koniec każdy z nas otrzymał pocztówkę oraz znaczek i wysłaliśmy je do naszych domów. Mamy nadzieję, że wkrótce dotrą do Naszych Rodziców!

27-10-2017

Wizyta teatrzyku „Skrzat”

Tegoroczne spotkania z teatrem rozpoczęliśmy od wizyty w naszym przedszkolu aktorów Teatru Skrzat z Krakowa, którzy  przedstawili  bajkę pt. "O babci, krasnalu i kolorowych kulkach". Pełna humoru opowieść o dobrej i uczynnej babci,  Krasnalku z lasu, nie zawsze grzecznym Kotku Psotku, a także tytułowych kolorowych kulkach, za sprawą których zrobiło się niezłe zamieszanie nie tylko na scenie, ale również wśród widowni, dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń i wspaniałej zabawy. Świadczyły o tym ich promienne uśmiechy  oraz żywiołowe reakcje na pojawiających się bohaterów i wartką akcję przedstawienia!!!

17-10-2017

Wycieczka do Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

  17 października wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji muzealnej pt. "Pierwsze kroki w Mocak-u". W trakcie zajęć dzieci zwiedziły budynek oraz dowiedziały się, na czym polega specyfika działalności Muzeum.  Ponadto zobaczyły wybrane prace z ekspozycji oraz wzięły udział w interaktywnych zajęciach artystycznych. Po zajęciach trochę zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola!

26-09-2017

W „Owczarni” Uniwersytetu Rolniczego na Bielanach

26 września przedszkolaki odwiedziły Stację Doświadczalną Katedry Biotechnologii Zwierząt na Bielanach.Dzieci uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, na których dowiedziały się różnych ciekawostek o życiu owiec oraz o korzyściach płynących z ich hodowli. Przedszkolaki zwiedziły trzy owczarnie, gdzie zobaczyły wiele ras owiec. Największą atrakcją było jednak głaskanie, przytulanie i karmienie owieczek suchym chlebem,który jak się okazało jest przysmakiem owiec! Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu miłych i niezastąpionych wrażeń!

13-07-2017

Wakacyjna „PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA”

Podczas wakacji nasze przedszkole wybrało się w "PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA". Co tydzień odwiedzamy nowe kraje i kontynenty. Udało się nam już być na Hawajach, w Chinach i Indiach. Naszym kolejnym celem podróży są Włochy, a potem ruszamy do Ameryki na spotkanie z Indianami. Czeka na nas mnóstwo niezapomnianych atrakcji, więc zaglądajcie do naszego zakątka!

27-06-2017

Wycieczka do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie

27 czerwca przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie. Dzieci zwiedzały zabudowania skansenu tj. zagrody chłopskie, młyn, kościół z dzwonnicą, olejarnię, dwór i inne przykłady architektury wsi nadwiślańskiej. Ponadto przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych, podczas których zapoznały się z pszczółką Urszulką, a także opowieścią o jej życiu w otaczającej przyrodzie, wśród kwiatów i ludzi.Na zakończenie wraz z prowadzącym i pszczółką Urszulką dzieci udały się wzdłuż ścieżek skansenu na poszukiwanie kwitnących kwiatów i uli. Wycieczka była bardzo udana i wszyscy w znakomitych humorach wrócili do przedszkola!  

07-06-2017

Warsztaty przyrodnicze pt. ”Metamorfozy w przyrodzie”

W środę w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty przyrodnicze pt. ”Metamorfozy w przyrodzie”, zorganizowane przez „Wesoły Uniwersytet”. W niezwykle ciekawy i humorystyczny sposób prowadzący razem z dziećmi zgłębiali tajemnice przyrody. Przedszkolaki słuchały, śmiały się, zadawały pytania i podziwiały żywe okazy, które potem przeobrażają się w piękne owady. Z pewnością „Wesoły Uniwersytet” zawita u nas ponownie!

10-05-2017

Odwiedziny w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”

10 maja przedszkolaki odwiedziły Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej "Manggha". Dzięki specjalnie opracowanemu filmowi oraz prezentacji „Cztery pory roku w Japonii” dzieci mogły w atrakcyjnej i ciekawej formie zapoznać się ze sztuką, techniką, kulturą oraz codziennym życiem w Kraju Kwitnącej Wiśni. Największą atrakcją były jednak warsztaty origami-dzieci wykonały papierowego pieska i nakrycie głowy samuraja. Wycieczka bardzo się udała, przedszkolaki wróciły w dobrych humorach i na pewno jeszcze nie raz wybierzemy się z wizytą do "Mangghi'!

22-04-2017

XVII Wiosennym Turniej Tańca dla Dzieci „Na rycerskim zamku”

22 kwietnia przedszkolaki z grupy II i III uczestniczyły w XVII Wiosennym Turnieju Tańca dla Dzieci "Na rycerskim zamku", zorganizowanym przez Szkołę Tańca AS oraz Małopolską Akademią Tańca i Rekreacji. Przed dużą publicznością dzieci zaprezentowały układy taneczne w parach oraz indywidualne. Nasi podopieczni zatańczyli takie tańce jak: rock’ n’roll, cha-cha, tango, samba brazylijska, walc angielski czy pasodoble. Uwieńczeniem turnieju było wręczenie wszystkim uczestnikom nagród- medali oraz drobnych upominków. Turniej okazał się niepowtarzalnym widowiskiem, który na długo pozostanie w naszej pamięci!

06-04-2017

Święta Wielkanocne tuż, tuż…

4,5 i 6 kwietnia do przedszkola zaprosiliśmy naszych rodziców. Zaprezentowaliśmy im wiosenne przedstawienia, a potem zaprosiliśmy na wspólne warsztaty plastyczne.Święta Wielkanocne tuż, tuż więc postanowiliśmy wykonać ozdoby świąteczne z kolorowego filcu: zające, baranki, kurczaki i jajka. Wena twórcza nie opuszczała ani dzieci ani rodziców, a całe spotkanie przebiegało w wesołej i serdecznej atmosferze!

29-03-2017

Wycieczka do Muzeum Narodowego

29 marca wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Narodowego. Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji muzealnej "Rycerz i jego zbroja"; zwiedzając sale rycerskie każdy miał okazję przymierzyć niektóre z elementów zbroi rycerskiej, podnieść szablę i miecz- choć nie było to proste zadanie. Odwiedziliśmy również podziemia,w których zaprezentowana była inscenizacja z bitwy. Przedszkolaki mogły także usłyszeć odgłosy z bitwy! Na koniec wycieczki udaliśmy się na spacer po krakowskich Błoniach! Wracając w świetnych humorach, dzieci od razu pytały...kiedy będzie kolejna wycieczka?

08-03-2017

Odwiedziny „Teatru Iluzji”

8 marca odwiedził nas krakowski „Teatr Iluzji". Przedszkolaki obejrzały niezwykły spektakl pt. „Magiczny Alladyn”. Oczarowane dzieci, z zapartym tchem próbowały swoich magicznych sił- czarowały i zaklinały. Niektórzy z nas mogli razem z iluzjonistą prezentować magiczne sztuczki. Ten niecodzienny, pobudzający wyobraźnię pokaz na długo pozostanie przedszkolakom w pamięci!

28-02-2017

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W „Zakątku Maluszka” bal przebierańców odbył się 28 lutego . Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, Myszki Mini, rycerzy, piratów, policjantów, Spider-Mana, Batmana, ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Wystrój sal od razu wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Muzyka od razu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch i wielu innych utworów. Prawdziwym hitem okazał się pociąg z grupy„Biedronek”, który przejechał po całym przedszkolu i zgromadził dzieci z wszystkich grup na wspólnej zabawie. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem pytały kiedy będzie kolejny bal?!

14-02-2017

Walentynki

14 luty był dla przedszkolaków z grupy najstarszej prawdziwym, czerwonym dniem przyjaźni, miłości i serdeczności. Przedszkolaki zrobiły dla siebie nawzajem piękne kartki walentynkowe, malowały czekoladą serca i częstowały się czekoladkami w kształcie serc.Walentynki w naszym przedszkolu z pewnością można zaliczyć do udanych!

26-01-2017

Dzień Babci i Dziadka

24,25 i 26 stycznia w naszym przedszkolu odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dla naszych wspaniałych Gości przygotowaliśmy w tym roku jasełka.Wspólnie śpiewaliśmy kolędy, ale nie zabrakło też tradycyjnych wierszy z życzeniami. Na koniec naszym Babciom i Dziadkom wręczyliśmy upominki, a później zaprosiliśmy Ich na słodki poczęstunek. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami!

04-01-2017

Hurrra… w końcu trochę więcej śniegu!

Przedszkolaki od razu wybrały się na sanki. Zabawa była niesamowita-szaleństwom nie było końca!