Rekrutacja
2024/2025

Nasza Misja

Blisko Natury

Naszą misją jest zapewnienie dzieciom opieki w warunkach, które wspomagają ich rozwój oraz kształtują pro-ekologiczną postawę. Kontakt z przyrodą i przebywanie z dala od miejskiego smogu i hałasu daje maluchom nie tylko możliwość praktycznego poznania wartości, które niesie życie w naturalnym i zdrowym otoczeniu. Co najważniejsze, przebywanie na świeżym powietrzu i aktywność fizyczna są konieczne do prawidłowego rozwoju dziecka: wspomagają odporność, podnoszą poziom sprawności psychoruchowej, działa antyalergicznie – to tylko początek długiej listy korzyści.
Zarówno doświadczenia wielu pokoleń, jak i liczne badania współczesnych naukowców dowodzą, że zdrowe otoczenie i kontakt z przyrodą to czynniki warunkujące optymalny rozwój dziecka.

Fakty, które sprawiają, że nasze idee nie są jedynie teorią:

  • położenie przedszkola, z dostępem do prywatnego lasu,
  • duży ogród, piękny plac zabaw,
  • organizacja dnia, w której maluchy spędzają możliwie najwięcej czasu na świeżym powietrzu, zarówno w lecie, jak i w zimie, gdy mogą na sankach zjeżdżać z pobliskiej górki!
  • projekty edukacyjne, które uczą i bawią dzieci, niemalże w całości realizowane poza budynkiem przedszkola,
  • wycieczki – w okolicy znajdują się:  dolinki, szlaki turystyczne, Orle Gniazda, skałki, rzeki, potoki, zamki, stadniny koni, ośrodki sportowe, muzea, przyrodnicze  cuda Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Bez zbędnego balastu

Błyskawiczny rozwój cywilizacji przyniósł nam również swoje skutki uboczne. Zanieczyszczone powietrze w miastach to zjawisko, którego – w miarę możliwości –staramy się unikać. Inną rzeczą jest wysyp wszelakich teorii naukowych, dotyczących rozwoju i potrzeb ludzi – w tym również tych najmłodszych. Jako wychowawcy, ale również jako rodzice, uważamy, że dzieci nie powinny być poddawane przeładowanym programom edukacyjnym i rozwojowym. Również stawianie dziecku zbyt wysokich wymagań i rozbudzanie potrzeby nieustannej rywalizacji sprawi, że nie znajdzie ono wystarczająco przestrzeni w umyśle na rozwijanie swoich naturalnych, indywidualnych zdolności. Proponujemy umiar w tej kwestii oraz indywidualne podejście do każdego dziecka. Realizowany przez nas projekt edukacyjno- wychowawczy w wyważony i naturalny sposób wspomaga harmonijny rozwój dziecka.

Zmniejsz swój ślad ekologiczny